Се продава домашно депо за непрекинат челик фитинзи за црево за спојување

Краток опис:

Гејтс 100r7 100r5 хидраулична цевка за еднократна употреба со висок притисок

Фитинзи за хидраулични црева за повеќекратна употреба се состојат од два сета: приклучок и брадавица. Хидрауличните фитинзи за повеќекратна употреба се користат на крајот од хидрауличното црево, без разлика дали е склопување или одржување, не е потребна машина за стегање. Тој е ефикасен и економичен додаток во хидрауличниот систем.


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Гејтс 100r7 100r5 хидраулична цевка за еднократна употреба со висок притисок

Краевите на хидрауличното црево за повеќекратна употреба се состојат од два сета: приклучок и брадавица. Хидрауличните фитинзи за повеќекратна употреба се користат на крајот од хидрауличното црево, без разлика дали е склопување или одржување, не е потребна машина за стегање. Тој е ефикасен и економичен додаток во хидрауличниот систем.

Pipe Coupling

 

 

orb fittings

Фитинзи за повеќекратна употреба Eaton Карактеристика:

1. 100r7 фитинзи за повеќекратна употреба Материјал: јаглероден челик, нерѓосувачки челик

2. Опрема за црева за висок притисок што може да се користи повеќекратно, Нишка: NPT / NPSM JIC ORFS BSPP / BSPT

3. Се продаваат фитинзи за хидраулични црева за еднократна употреба Температура: -40 ° до 212 ° F

 

eaton fittings

Предност на фирмите за еднократна употреба 100r5:

1. Паркер фитинзи за еднократна употреба Едноставно склопување без машина за стегање
2. фитинзи за црево што се користат повеќепати Конекторот не е фиксиран трајно на хидрауличното црево, само одвртете ја јаката од стеблото на вентилот и извадете ги додатоците
3. фитинзи за повеќекратна употреба Лесен за инсталирање и одржување

eaton hydraulic fittings

Алатки за повеќекратно користење на црева за воздух

• Хидраулични флуиди на база на нафта и масла за подмачкување

Пазари:
• шумарство
• Превоз
• Градба
• Одржувања и одржување на згради
• железничка пруга
• машинска алатка
• Ракување со материјали
• Земјоделство
• Комунална опрема

 

gates hose fittings

 

Топа е техничка компанија, со висок фокус на истражување, развој и производство на хидраулични еднократни црева за воздух што се вклопуваат во домашно депо, хидраулични црева и други сродни производи.

Нашите главни производи се метрички фитинзи, JIC фитинзи, BSP фитинзи, хидраулични фитинзи, хидраулични црева, Хидрауличен адаптер и сродни производи.

Во ТОПА ќе најдете точно производи што ги сакате. Ние сме едношалтерски производител за сите ваши хидраулични потреби!

 

ryco fittings

Пакет со опрема за црево за повеќекратна употреба Aeroquip:

1. завршува црево за повеќекратно пакување од пластична кеса.

2.диксон еднократно пакување на цревата за црево за воздушно пакување

3. еднократна палета за фитинзи за црево за црево

 

hydraulic elbow

hyd hose fittings


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја