Змте завиткано хидраулично црево со попуст

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Основни информации

  Број на модел: R15

  Материјал: Силиконска гума, ПП

  Способност: Отпорни на топлина гумено црево

  Боја: Црна, црна / црвена / сина / жолта

  Температура: -30 До 90 Степен

  Должина: 2м / 50м или според вашите побарувања

  Број на модел: Различен дијаметар

  Соодветно црево: Надворешен дијаметар 8-10 мм

  Внатрешна цевка: Отпорен на масло

  Употреба: Заштитете го цревото

  Сертификат: ISO9001: 2008 година

  Име: Хидраулично црево со попуст

Додатни информации

  Пакување: картонска и дрвена кутија

  Продуктивност: Нингбо, Шангај, Тијанџин

  Бренд: Топа

  Превоз: Океан, копно, воздух, DHL / UPS-от / ТНТ

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: Нингбо, Шангај, Тијанџин

  Сертификат: ISO хидраулично црево

  Пристаниште: Нингбо, Шангај, Тијанџин

Опис на производот

Змте завиткан попуст Хидраулично црево

Хидрауличното црево со попуст главно се користи во хидраулична поддршка на рудникот, истражување нафта, погодна за градежништво, транспорт на кран, металургија на фалсификување, опрема за рударство, бродови, машини за инјектирање, земјоделски машини разни машински алатки.

Zmte Wrapped discount hydraulic hose

Опис на производот

Попуст хидраулично црево - Внатрешно црево
Подлога на синтетичка гума отпорна на масла.
Попуст хидраулично црево - Засилување
1 невеста од високо-отпорен челик, 2брака и исто така има четири спирално. Шест засилување на жица
Попуст хидраулично црево - Покривање
Црна синтетичка гума отпорна на абење, масла, горива, озон, атмосферски агенси.
Работна температура
од -40 ° C до + 100 ° C


ID на цревото Црево OD Работен притисок Притисок на рафал Минимален радиус на свиткување Тежина
инч мм мм МПА Пси МПА Пси мм кг / м
1/2 12,7 26,8 41,4 6000 165,5 24000 203 0,87
5/8 15,9 30.2 41,4 6000 165,5 24000 254 1,31
3/4 19.0 36.1 41,4 6000 165,5 24000 267 1,61
1 25.4 42,9 41,4 6000 165,5 24000 330 2.20
1-1 / 4 31,8 51,5 41,4 6000 165,5 24000 444 3,57
1-1 / 2 38.1 59,6 41,4 6000 165,5 24000 533 4,98
2 50,8 73,5 41,4 6000 165,5 24000 762 7.06

Апликација

Попуст хидраулично црево се користи за пренесување на хидраулична течност, како хидраулично масло, мазут, подмачкување, вода емулзија, јаглеводород и син за да се транспортира течност со висок притисок и хидрауличен конверзија за инженерски проект, која е температура од -40 ℃ ~ + 100 ℃.

Zmte Wrapped discount hydraulic hose

Работилница

Нашата компанија има напредна опрема што е увезена од Јужна Кореја, Финска и Италија, вклучувајќи спирална машина, машина за плетење, машина за стегање и друга опрема за критична производство. Како и држач за тест за пукање, штанд за тест за импулси и друга напредна опрема за тестирање.
Ние произведуваме производи што ги исполнуваат меѓународните стандарди на SAE и DIN со супериорен квалитет. Производите се продадени на различни полиња, вклучувајќи нафтени полиња, рударска индустрија, металургија, инженерство и машини. Делови се извезени во Америка, Русија, Канада, Аргентина и многу други земји.

Zmte Wrapped discount hydraulic hoseПакет и испорака

Општиот пакет на г.пресметано хидраулично цревое пластична или ткаена кеса со палета под цревото, што може да се види подолу. Сепак, ние исто така можеме да обезбедиме специјален пакет според барањата на клиентот. Zmte Wrapped discount hydraulic hose

Предности

Наши dпресметано хидраулично црево се произведуваат строго во согласност со националниот стандард.
1. Користејќи висококвалитетна гума, внатрешната обвивка е со добра непропустливост на воздухот, а капакот има одлични перформанси отпорни на топлина и анти-стареење.
2. Заштитниот слој е направен од плетење (или сплетеност) на полиестерска нишка која е со висока јачина.
3. Температура на работа: -40 ℃ -160
4. Извршен стандард: GB / T25
5. Тоа е животна средина, нема загадување на животната средина.

6. Имајте сопствен технолошки оддел,

7. прифатете го ОЕМ

8. Примерок и пробен налог се достапни
Најчесто поставувани прашања

1. Дали е достапен ОЕМ?
Да, ОЕМ е достапен. Имаме професионален дизајнер кој ќе ви помогне во промоцијата на вашиот бренд.

2. Дали примерокот е достапен?
Да, достапни се примероци за да го тестирате квалитетот. Ако имаме примероци во магацин, товарот може да се плати од ваша страна

3. Дали сте производител?
100% производител, Добредојдовте, ја посетувате нашата производна линија.

4. Кој е вашиот вообичаен рок на плаќање за нарачки?
Т / Т 30% како депозит и Т / Т 70% салдо платено пред вчитување.
Или кој било термин за плаќање за да разговарате.

Како да контактирате со нас?

Zmte Wrapped discount hydraulic hose

Барате идеален производител и снабдувач на хидраулични црева со попуст? Имаме широк избор по одлични цени за да ви помогнеме да бидете креативни. Сите Zmte хидраулични црева со попуст се гарантираат квалитетно. Ние сме фабрика за потекло од Кина за завиткано хидраулично црево со попуст. Ако имате какво било прашање, слободно контактирајте не.

Категории на производи: Хидраулично црево


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја