нуркачки електричен евтин посејдон компјутер пренослив компресор за воздух

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Основни информации

  Број на модел: 0,5Л

  Материјал: Не'рѓосувачки челик, не'рѓосувачки челик

  Категорија: Мотор

  Теорија: Пумпа за возврат

  Структура: Повеќестепена пумпа, електричен 2 фази

  Употреба: Воздушна пумпа

  Моќност: Електричен

  Притисок: Висок притисок

  Моќност на моторот: 1,8kw

  Максимален притисок: 300bar

  Бренд: ТОПА

Додатни информации

  Пакување:  ПЕ филм или ткаен појас со ролни

  Продуктивност: 500000 метри месечно

  Бренд: Компресор за воздух Топа

  Превоз: Океан, копно, воздух, DHL / UPS-от / ТНТ

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 500000 парчиња месечно

  Сертификат: ISO

  Пристаниште: Нингбо, Тијанџин, Шангај

Опис на производот

нуркачки електричен ефтин посејдон компјутер пренослив Компресор за воздух

Компресор за воздух цените се совршен избор за поединци, мала група пријатели или рекреативна група, техничари и мали полиња и продавници со мал обем на воздушни полнила

Hino Air Brake Compressor

Волумен

L37.5CM * W22.5CM * H38.5CM

Нето маса

16 кг

GW

19 кг

Напон

100-130V или 220V-250V 60HZ / 50HZ

Рејтинг на моќност

1,8KW

Брзина на надувување 2800R / мин
Работен притисок 0-300BAR 0-30MPA 0-4500PSI
Материјал на обвивка Фрлен алуминиум
Нафта: L-MH 46 Хидраулично масло против абење (висок притисок) GB 11118.1
или 5W-40 масло (машината е без масло бидејќи маслото не е дозволено во авионот)


Карактеристики на производот

Ова 300bar воздушен компресор резервни ви овозможува да ги пополните вашите Резервоари за МакБаскет или воздушни пушки во погодност на вашиот дом.

1Компресор за воздух под висок притисок за рударство е идеален избор за shootingубителите на снимањето.Компактните димензии и малата тежина го олеснуваат транспортот и оптеретувањето, помалку од 2L за силна безбедност и сигурност.

2. Ова Компресор за воздух од МакБаскет може да се искористи за полнење на резервоарот, идеален за лична игра со компјутерска боја МакБаскет;

американец Pcp воздушен компресор се наоѓаат во широк спектар на опкружувања за уште поширок опсег на употреба. пакет Air Compressor With Jack Hammer Работилница

300bar Air Compressor

За повеќе информации, ве молиме испратете ни истрага

Wang Yue

Барате идеален производител и снабдувач на компјутерски преносен компресор? Имаме широк избор по одлични цени за да ви помогнеме да бидете креативни. Сите евтини компресори за воздух „Посејдон“ се гарантирани за квалитетот. Ние сме фабрика за потекло од Кина, електричен компресор за воздух за нуркање. Ако имате какво било прашање, слободно контактирајте не.

Категории на производи: Компресор за воздух


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја