Хидраулични приклучоци за камера банџо во моја близина

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Основни информации

  Број на модел: Монтирање

  Сертификација: CE, ISO9001

  Притисок: Голем притисок, монтирање на висок притисок

  Температура на работа: Висока температура

  Тип на конец: Внатрешна нишка

  Инсталација: Тип на ракав

  Материјал: Не'рѓосувачки челик

  Тип: Брз приклучок, монтажа на една унија

  Име на производот: Монтирање цевки

  Боја: Жолто

  Апликација: Земјоделството

  Структура: Цилиндар за клип

  Стандард: Поставки за клиенти

  Сертификат: ISO9001: 2008 година

  Употреба: Големина на гумено црево

  Име на бренд: Топа

Додатни информации

  Пакување: торби

  Продуктивност: 90000

  Бренд: ТОПА

  Превоз: Океан, копно, воздух, DHL / UPS-от / ТНТ

  Место на потекло: Кина (копно) Хебеј

  Способност за снабдување: 90000

  Сертификат: Н.е.

  Пристаниште: Нингбо, Шангај, Тијанџин

Опис на производот

Фитинзи за банџо Камлок Хидраулични фитинзи блиску до мене

Што пакување Хидраулично монтирање


26792 20 20 Hydraulic Hose Ferrule26791 01 049 Hose Rotating ConnectorДруго Фитинзи за црева

Детали за пакување:

1. нашата опрема има навој капа, може да ја заштити стоката, осигурете се дека можете да примате стока со сите совршени нишки

2. секое прицврстување на цревото ќе биде покриено со пластичен капак.

3. потоа пакување по картон.

4. 48-52 мали картони хидраулични фитинзи брадавицата се наоѓаат во дрвена палета.

5. нашиот пакет е совршен, заштитувајте го соодветниот судир во транспортот.
6. Се разбира, ние исто така дозволуваме да направиме сопствен пакет.

Хидраулични Адаптер Монтирање

Детали за испорака:

1. За примерокот, потребни ни се 3 работни дена за подготовка, испорака со експрес.
2. За големата нарачка, општо е 2-10 дена ако стоката е на залиха. нема залиха, тоа е според количината на нарачката. 3. Обично за 1 20FT, можеби 45 работи ден.

Добредојдовте на инкуриј и нарачајте

Galvanized Carbon Steel Thread Hydraulic Fittin


Што контрола на квалитетот на месинг монтирање

Нашата постапка за КК:
Бидејќи имавме повеќе од 10 професионални и технички лични, тие обезбедуваат 100% проверка на производи.
(1). Проверка на материјалот: строга контрола на употребата на материјал, исполнување на бараните меѓународни стандарди;
(2) .Прва инспекција: Проверете го фитингот на првото црево во секоја постапка.
(3) инспекција на полупроизводи: во работниот процес, работниците ја проверуваат големината според цртежот и проверуваат навој со мерач на конец;

4) Тест на производна линија: Инспекторот за квалитет ќе изврши преглед на машините, линиите и производите во секое време и на кое било место.
(5) Инспекција на готов производ: одделот за инспекција ќе тестира и проверува пред да поставите цинк.
(6) Цинк по плоча: исто така треба да ја проверите големината на приклучокот за црево, навртката за стегање, количината и, конечно, проверете повторно, па спакувајте и натоварете.

Секое наше поставување на цевки ќе помине низ тест строго од страна на нашите професионални технички лични.

Информации за компанијатамација 1. БЕСПЛАТНО ПРИМЕР
2. напредна технологија
3. силно истражување и развој и производствен капацитет
4. Висок квалитет и разумна цена
5. Навремена достава

Што е нашата предност на фитинг на црево

1. Поконкурентна цена од другите добавувачи
2. Сопствено 20 годишно искуство.
3. Испорака на време.
4. Високо квалитетни производи и совршена услуга по продажбата.
5.производите проверуваат 100% користејќи алатки со висока точност за да обезбедат минимална грешка.

Како да контактирате со нас за испитување фитинг за печатот

За нашите приклучоци за црева, ве молиме да не прашате

Lily Business Card

Метричко хидраулично монтирање

Британско хидраулично монтирање

Американско хидраулично монтирање

Монтирање на едно парче црево

Други фитинзи за црева

Производ

Барате идеални фитинзи близу мене Производител и снабдувач? Имаме широк избор по одлични цени за да ви помогнеме да бидете креативни. Сите додатоци на Camlock Banjo се гарантираат квалитетно. Ние сме фабрика за потекло од Кина за вградување на хидраулични фитинзи. Ако имате какво било прашање, слободно контактирајте не.

Категории на производи: Хидраулично вклопување на црева> Американско хидраулично монтирање


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја