3 конектори за цевки од месинг со навој 4 инчи

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Основни информации

  Број на модел: 20741

  Притисок: Висок притисок

  Температура на работа: Висока температура

  Тип на конец: Внатрешна нишка

  Инсталација: Тип на ракав

  Материјал: Јаглероден челик

  Тип: Друго

  Шеф на глава: Шестоаголник

  Толеранција: 0,01 мм - 0,02 мм

  Апликација: Конектори за цевки од месинг

  Техника: Фалсификуван

  Површина: Цинк-позлата

  Боја: Бело или жолто

  Печат: 70 степен

  Теми: Метрички

  Облик: Хидраулични фитинзи на лактот

  Име на производот: 3 4 инчни конектори за цевки од месинг црева

Додатни информации

  Пакување: картонска и дрвена кутија

  Продуктивност: 500000 парчиња месечно

  Бренд: Конектор за црево навојна Топа

  Превоз: Океан, копно, воздух, DHL / UPS-от / ТНТ

  Место на потекло: навој приклучок за црево од Кина

  Способност за снабдување: 500000 парчиња конектор со црево со навој месечно

  Сертификат: конектор за навојни црева ISO

  ХС-код: 73071900

  Пристаниште: Тијанџин, Нингбо, Шангај

Опис на производот

3 месинг со навој од 4 инчи Цевка за црева конектори

Потребен е конектор со навојно црево? Не барајте повеќе. TOPA е водечки производител на конектор со навојно црево, вклучувајќи: хидраулични цилиндри,Хидраулични фитинзи, хидраулични спојки, црева и многу повеќе. Нашето 20-годишно искуство со комплетен приклучок за црево со навој гарантира дека ви ги носиме само најдобрите во фитинзите за хидраулични линии.

Слика за приклучок за црево со навој:

threaded hose connector

Дата на податоци за конектор за црево со навој:

45 ° МЕТРИЧКА FEMALEЕНСКА 74 ° Конусна фока за седишта 20741 метрички женски фитинг

Забелешка:1. За употреба со плетени црева. 2. Доколку се користи со спирални црева, бројот на сериите за поставување црева е 20792-xx-xx.

E ДОСТАНА ЦРТВО ДИМЕНЗИИ
ДЕЛ БР. ПОВЕЕ Д. ДН ЦРТИЧКА C S H
20741-14-04 M14X1.5 6 04 9 19 18.4
20741-16-05 M16X1.5 8 05 10 22 20
20741-18-06 M18X1.5 10 06 10 24 21.4
20741-22-08 M22X1.5 12 08 11 27 24
20741-27-10 M27X1.5 16 10 11 32 26.4
20741-30-12 M30X1.5 20 12 11 36 30

Забелешка: 1. За употреба со плетени црева. 2. Ако се користи со спирални црева, бројот на сериите за поставување црева е 20742-xx-xx.

3 4 инчен приклучок за црево Пакет:

Сите 3 4 инчни нарачки за приклучоци на црева се спакувани од нашите вработени во силни картони завиткани во заштитни капаци. Сите пакети се јасно обележани со текст. Потоа ќе ставиме кутии во дрвена кутија со големи пластични кеси.

3 4 inch hose connector

3 конектор за црево од 4 инчи Детали за фабриката:

Компанијата ТОПА е специјализирана за производство и продажба на систем за проток на течност. Нашите приклучоци за цевки од месинг црево вклучуваат: Сите видови хидраулични Фитинзи за црева, адаптери, Хидраулично црево, Црево за висок притисоксклопови и други метални делови, како и агенсот за сродни производи за заеднички течности. Ние исто така обезбедуваме OEM услуга.
Овие приклучоци за цевки од месинг црева главно се користат во воздушната, автомобилската индустрија, бродоградба, медицина, хемикалии, нафта и други области.

brass hose pipe connectors

Приклучоци за цевки од месинг црево Апликација:

приклучоци за цевки од месинг црево е широко користен во хидрауличниот и течниот систем за пренесување на машини,
нафтено поле, рудник, градежништво, транспорт и други индустрии.

brass hose pipe connectors

Најчесто поставувани прашања:

1. Како можете да го осигурите квалитетот на вашиот конектор за црево со навој?
Ние ќе организираме потврда за примерок на конекторот за навојно црево пред производството. За време на производството на хидраулични фитинзи, имаме професионални персонали за КК кои го контролираат квалитетот и производството во согласност со потврдениот примерок. Исто така, ќе ви ги испратиме нашите извештаи за материјалот и извештајот за квалитет со испорака.

2. Дали ви нудиме услуга за OEM конектор со навојно црево и дали можете да ги произведувате како наши цртежи?
Да Ние нудиме услуга за OEM конектор со навојно црево. Ние прифаќаме сопствен дизајн и имаме професионален тим за дизајн кој може да дизајнира конектор со навојно црево врз основа на вашите барања. И можеме да развиеме нов конектор со навојно црево според вашите примероци или цртежи

3. Можеме ли да го дизајнираме пакувањето за конектор со навојно црево?
Да, можете да ги наведете димензиите на картонот и палетата.

4. Дали нудите бесплатни примероци со конектор за навојни црева?
Можеме да обезбедиме бесплатни примероци со конектор за црево со навој и треба да го платите товарот. Откако ќе нарачате, ние ќе ви го вратиме товарот

5. Кое е вашето време за испорака за нарачки за конектор за навојни црева?
Општо, ние ќе организираме пратка со 25 дена по приемот на депозитот. Доколку е итно, ние исто така можеме да ги исполниме вашите барања

Контактирајте не:

threaded hose connector

Барате идеални производители и снабдувачи на цевки од месинг цевки Имаме широк избор по одлични цени за да ви помогнеме да бидете креативни. Сите 3 4 инчни приклучоци за црева се гарантирани за квалитетот. Ние сме фабрика за потекло од Кина на конектор за навојни црева. Ако имате какво било прашање, слободно контактирајте не.

Категории на производи: Хидраулично вклопување на црева> Метрично хидраулично монтирање


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја