Уреди за вградување на хидраулично црево во Сингапур за хидраулично црево

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Основни информации

  Број на модел: 1JC43

  Сертификација: GS, RoHS, SGS, CE, ISO9001, друго

  Притисок: Висок притисок, ISO9001: 2008

  Температура на работа: Висока температура

  Материјал: Јаглероден челик

  Име на производот: Монтажа на хидраулично црево

  Боја: Монтажа на хидраулично црево

  Апликација: Yellowолто / бело

  Сертификат: Земјоделството

  Структура: Монтирање висок притисок

  Стандард: Цилиндар за клип

  Тип: Хидраулични фитинзи

  Употреба: Видови хидраулично црево

Додатни информации

  Пакување: пластична кеса внатре, потоа во картон, дрвена кутија, палети

  Продуктивност: 500000 метри месечно

  Бренд: ТОПА

  Превоз: Океан, земја, воздух

  Место на потекло: Кина

  Способност за снабдување: 500000 метри месечно

  Сертификат: ISO хидраулично монтирање

  Пристаниште: Тијанџин, Шангај, Нингбо

Опис на производот

Хидраулични уреди Хидраулично црево сингапурско хидраулично црево Хјустон

хидраулично црево. Хидраулични фитинзи, Хидрауличен Ferrule, и вклучуваат метрички хидраулични арматури, американски хидраулични арматури, Монтирање на едно парче црево.

1. Напредна опрема за производство / Напредна производна линија и технологија

2. Одговори во рок од 12 часа

3. Искусни и добро обучени инженери и продавачи

Swivel Nut Hydraulic Fitting Adapter

нашите месинг монтирање имаат навој капа, може да ја заштити стоката, осигурете се дека можете да примате стока со сите совршени теми хардверско монтирање

секоја фитинг цевка ќе биде покриена со пластичен капак.

потоа пакување по картон.

48-52 мали картони бакарни фитинзи брадавицата се наоѓаат во дрвена палета.

нашиот пакет е совршен, заштитувајте судир на вклопување на цевки од не'рѓосувачки челик во не'рѓосувачки транспорт.

Топла производи

Што е нашата топла производи освен метална фитинг

20491 Multiple Plug Adapter2bj Wd Hydraulic Bsp Male And

Можеме да снабдиме со многу соодветни стандарди, како што се прилагодуваат Итон, Парк, Гејтс, Американец

произведуваме видови нишки, како што се ISO, BSP, BSPT, NPT, JIC, ORFS, прилагодуваме, итн.

OEM и ODM & КАСОМОСИРАЕ достапни

Минимална количина на нарачка: може да биде 10 парчиња ако имате залиха.

Површинска обработка: тривалентен сребрен цинк, тривалентен цинк, хромирана плоча, прилагодете, итн. / Тривалентно поплочување на цинк (Cr3 / без хром), сребрено и жолто

Rubber Hose

Строга инспекција што ја правиме за време на работата
1. Имаме специјализирани тестови за КК за проверка на производите Хидраулично монтирање квалитет според различни клиенти.

2. Имаме IQC за да ги провериме димензиите и површината, квалитетот на материјалот за вклопување на влезното црево.

3. Имаме IPQC за да го прегледаме целиот тек за време на обработката на завршувањето на хидрауличното црево.

4. Имаме FQC да ги провери сите производи за позлата од надворешни страни и да направиме 100% преглед претходно Монтажа на хидраулично црево пратките

Контактирајте не

Како да контактирате со нас за испитување фитинг на челични цевки

За какви било фитинзи, ве молиме да не распрашате

Барате идеален производител и снабдувач на хидраулични уреди што го поставуваат? Имаме широк избор по одлични цени за да ви помогнеме да бидете креативни. Сите хидраулични црева Сингапур се гарантираат квалитетно. Ние сме фабрика за потекло од Кина за хидраулични црева Хјустон. Ако имате какво било прашање, слободно контактирајте не.

Категории на производи: Хидраулично поставување на црева> Едно парче поставување на црево


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја